Νίκη της ΑΕΛ 3-0 στο AEL FC με την ΑΕΚ Β

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ, καθώς επικράτησε εύκολα 3-0 της ΑΕΚ Β’ στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Super League 2. Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν ο Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ στο 16ο λεπτό, ο Γεμπόα με αυτογκολ του Γεμπόα στο 34ο λεπτό και με σουτ του Πεντρόσο στο 70ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-ΑΕΚ Β’

Κόρνερ για την ΑΕΛ με τον Κώστα Παπαγεωργίου η μπάλα φθάνει στο Καλουτσικίδη που κάνει το σουτ εκτός περιοχής άστοχα άουτ στο 4ο λεπτό.
Σουτ του Πανέρας για την ΑΕΚ Β’ άουτ στο 6ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ εντός περιοχής του Κώστα Παπαγεωργίου μετά από ωραία ατομική προσπάθεια άουτ στο 8ο λεπτό.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ !!! 16′ ⚽️ 1-0 👏 Κ. Παπαγεωργίου

Σουτ του Πανέρας για την ΑΕΚ Β’ πάνω από τα δοκάρια στο 25ο λεπτό.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ !!! 34′ 2-0 Γιεμπόα (Αυτογκολ)

Σουτ εκτός περιοχής του Νίνο της ΑΕΛ πάνω από τα δοκάρια της ΑΕΚ Β’ στο 40ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Πλέγας της ΑΕΛ στο 42ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Πανέρας της ΑΕΚ Β’ στο 45+2.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ της ΑΕΚ Β’ με το Πανέρας κεφαλιά του Χρυσόπουλου άουτ στο 51ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Φατάι της ΑΕΛ στο 58ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Στάμου της ΑΕΛ στο 62ο λεπτό.
Σουτ του Παπαδόπουλου για την ΑΕΛ άστοχα ψηλά άουτ στο 65ο λεπτό.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ !!! 69′ ⚽️ 3-0 👏 Pedrozoooo

Σουτ ο Τρούμπουλος για την ΑΕΚ Β’ η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 80ο λεπτό.
Σουτ του Λαμαράνα για την ΑΕΚ Β’ άστοχα ψηλά άουτ στο 86ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Παπαδόπουλος (79′ Μαϊδανός), Στάμου (79′ Νινίκας), Θ. Παπαγεωργίου, Πλέγας, Θωμαΐδης, Κ. Παπαγεωργίου (23′ λ.τρ. Πεντρόσο), Νίνο (68′ Κόσιτς), Στίνα, Φατάι (68′ Τσουμάνης).

ΑΕΚ Β’ (Νίκος Κούστας): Θεοχάρης, Γεμπόα, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Κανελλόπουλος (46′ Τιεΐ), Λαμαράνα, Λέλεκας (64′  Τρούμπoύlος), Κατσίκας (70′  Παυλίδης), Πανεράς, Γκολφίνος (34′ λ.τρ. Σκόνδρας), Χριστόπουλος.