ΑΕΛ- Νίκη Βόλου 2-3 στο AEL FC ARENA

Η ΑΕΛ ηττήθηκε 3-2 από τη Νίκη Βόλου στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Superleague 2. Οι «βυσσινί» παρότι προηγήθηκαν δύο φορές με τους Στίνα 23′ και Φαταί στο 49′, δέχθηκαν τρία γκολ με τους Κρητικό 30′, Ανδρέου 54′ και Λίταινα στο 69′ και γνώρισε την πρώτη φετινή της εντός έδρας ήττα.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Νίκη Βόλου
Σέντρα σουτ του Αναστασίου της Νίκης Βόλου κοντράρει και μπλοκάρει εύκολα ο Βενετικίδης στο 3ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει ο Γκαραβέλης στο 6ο λεπτό.
Κεφαλιά του Στίνα για την ΑΕΛ απέκρουσε σωτήρια ο Στίκας στο 7ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ άουτ στο 10ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης στο 12ο λεπτό.
Σουτ του Φατάι για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης στο 17ο λεπτό.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ !!! 22′ ⚽️ 1-0 👏 Stinaaaaaa

ΓΚΟΛ με εκτέλεση πέναλτι για τη Νίκη Βόλου με το Κρητικό στο 30ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ με τον Κώστα Παπαγεωργίου κεφαλιά Ηλιάδη μπλοκάρει ο Γκαραβέλης στο 35ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Κρητικού για τη Νίκη Βόλου διώχνει σε κόρνερ ο Βενετικίδης στο 36ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Πλέγα για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 44ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Κυριακίδη για τη Νίκη Βόλου ψηλά άουτ στο 45+1.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ !!! 49′ ⚽️ 2-1 👏 Fataiiiiiiiiiii

ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου με σουτ του Ανδρέου μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 54ο λεπτό.
Σέντρα απο τα αριστερά του Θωμαΐδη για την ΑΕΛ κεφαλιά του Πεντρόσο άστοχα άουτ στο 57ο λεπτο.
Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου σώζει ο Ηλιάδης πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή στο σουτ του Μακατσάρια στο 61ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Παπαπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του Ηλιάδη πάνω από τα δοκάρια της Νίκης Βόλου στο 65ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου με σουτ του Λίταινα που κόντραρε στο 69ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ άουτ στο 71ο λεπτό.
Γυριστή κεφαλιά του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 89ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Γκαραβέλης στο 90+3.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βενετικίδης, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός  (70′ Κοσσονού), Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας (70′ Παπαδόπουλος), Αντράντα (46′ Θωμαΐδης), Κ. Παπαγεωργίου, Στίνα (77′ Μαυρίας), Πεντρόσο, Φατάι.

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Λίταινας, Πέττας (77′ Γιαννίτσης), Πολίτης, Κρητικός (96′ Να’α), Μπάλλας (46′ Μακατσάρια).

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της ΑΕΛ για το σημερινό αγώνα με αντίπαλο τη Nίκη Βόλου στο AEL FC ARENA (20/04/24, 16:00) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των playoffs της SL 2.

Οι 22 παίκτες που επίλεξε ο κ. Παύλος Δερμιτζάκης είναι οι: Σουλούκος, Βενετικίδης, Aντωνόπουλος, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Παπαγεωργίου Θ., Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Παπαδόπουλος, Θωμαΐδης, Παρασκευάς, Kossonou, Πλέγας, Stina, Παπαγεωργίου Κ., Andrada, Kocic, Νίνο, Pedrozo, Μαυριάς, Tσουμάνης και Fatai.