ΑΕΚ Β‘ – ΑΕΛ 3-3 Ισοπαλία

Ισόπαλη με σκορ 3-3 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε ΑΕΚ Β’ και ΑΕΛ που έγινε στο «Σεραφείδειο» στα Σπάτα, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Superleague 2. Η ΑΕΚ Β’ στο 44ο λεπτό άνοιξε το σκορ με σουτ του Μαχαίρα, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει με σουτ του Παπαγεωργίου στο 45+1. ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ εκτός περιοχής του Πεντρόσο στο 57ο λεπτό για να ισοφαρίσει σε 2-2 ο Ζίνι με σουτ στο 75ο λεπτό. Τρίτο τέρμα για την ΑΕΛ με το Βλιώρα στο 86ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό 3-3 με ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β’ ο Τιεί στο 94ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΚ Β’-ΑΕΛ

Κίτρινη κάρτα ο Γιανναράκης της ΑΕΛ στο 8ο λεπτό.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΚ Β’ ο Λαμαράνα άουτ στο 10ο λεπτό.
Σουτ του Λαμαράνα για την ΑΕΚ Β’ η μπάλα ψηλά άουτ στο 22ο λεπτό.
Δοκάρι για την ΑΕΛ σε μακρινό σουτ του Πλέγα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Β’ Θεοχάρης ακούμπησε τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα στο 34ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Καλουτσικίδης της ΑΕΛ στο 35ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β’ με το Μαχαίρα με ψιλοκρεμαστό σουτ στο 44ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ εντός περιοχής του Κώστα Παπαγεωργίου στο 45+1
Σουτ του Φοφανά για την ΑΕΚ’ απέκρουσε ο Σουλούκος στο 47ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μετά από λάθος του Χρυσόπουλου, σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Θεοχάρης στο 48ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Ραντόνια για την ΑΕΚ Β’ στο 49ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ και η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ στο 50ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ του Λαμαράνα για ΑΕΚ Β’ , η μπάλα έφθασε μετά από φάση διαρκείας στο Ζίνι που έκανε τη κεφαλιά από καλή θέση δε βρήκε στόχο στο 52ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ εκτός περιοχής του Πεντρόσο στο 57ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΚ Β’ ο Μαχαίρας, κεφαλιά του Γεμπόα πάνω από τα δοκάρια στο 63ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Πλέγας της ΑΕΛ στο 69ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β’ με σουτ του Ζίνι στο 75ο λεπτό.
Σουτ του Ζίνι για την ΑΕΚ Β’ άουτ στο 79ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ ο Βλιώρας με σουτ στο 86ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Κοσσονού της ΑΕΛ στο 86ο λεπτό.
Σουτ εντός περιοχής ο Γκολφίνος για την ΑΕΚ Β’ άουτ στο 89ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β’ ο Τιεί με προβολή στο 94ο λεπτό.

ΑΕΚ Β’ (Νίκος Κούστας): Θεοχάρης, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Κάτσικας (64′ Παυλίδης), Λαμαράνα (64′ Ρουκουνάκης), Φοφανά (64′ Γκολφίνος), Χριστόπουλος (74′ Τιέι), Μαχαίρας, Ζίνι, Θεοδωρίδης (58′ Σαμπανάτζοβιτς).

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης (70′ Θ. Παπαγεωργίου), Μαϊδανός (84′ Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα, Κ. Παπαγεωργίου (70′ Θωμαΐδης), Μαυριάς, Νίνο (58′ Κοσσονού), Πεντρόσο (84′ λ.τρ Βλιώρας).