Ισοπαλία για την ΑΕΛ στην αναμέτρηση με τη Νίκη Βόλου

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Νίκη Βόλου και ΑΕΛ στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Super League 2. Άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ με κεφαλιά ο Πεντρόσο στο 17ο λεπτό ισοφάρισε με κεφαλιά ο Γαβριηλίδης στο 28ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Νίκη Βόλου-ΑΕΛ

Κίτρινη κάρτα ο Πεντρόσο της ΑΕΛ στο 11ο λεπτό.
Σουτ του Πολίτη για τη Νίκη Βόλου πάνω από τα δοκάρια στο 12ο λεπτό.
Σέντρα σουτ από δεξιά του Μαυρία μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης στο 13ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ έσωσε ο Γκαραβέλης 16ο λεπτό.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ !!! 17′ 0-1 Pedrozooooo

Σουτ του Μαυριά κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 19ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ του Κυριακίδη για Νίκη Βόλου κεφαλιά Ανδρέου πάνω από τα δοκάρια στο 22ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου με κεφαλιά Γαβριηλίδη μετά από σέντρα του Αναστασίου από τα αριστερά και λάθος αντίδραση του Σουλούκου στο 28ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ άστοχα ψηλά άουτ στο 34ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κοντράρει στο Στίκα και φεύγει κόρνερ στο 36ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από δεξιά κεφαλιά του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μόλις άουτ στο 38ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ άουτ στο 41ο λεπτό.
Σουτ του Πολίτη για Νίκη Βόλου κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 42ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από αριστερά κεφαλιά του Κάσσου για τη Νίκη Βόλου μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 46ο λεπτό.
Κεφαλιά του Πεντρόσο για την ΑΕΛ άουτ στο 48ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 49ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Στίκας της Νίκης Βόλου στο 64ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ με σέντρα σουτ του Πεντρόσο άουτ στο 65ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ στο δοκάρι στο 67ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ άουτ στο 69ο λεπτό.
Μετά από σέντρα δεξιά του Πέττα για τη Νίκη Βόλου, κεφαλιά του Κάσσου μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 74ο λεπτό.
Σουτ του Παναγιωτίδη για Νίκη Βόλου άουτ στο 77ο λεπτό.
Σουτ του Αναστασίου για Νίκη Βόλου άουτ στο 78ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για ΑΕΛ με τον Κώστα Παπαγεωργίου απέκρουσε εντυπωσιακά ο Γκαραβέλης στο 86ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για ΑΕΛ απέκρουσε εντυπωσιακά ο Γκαραβέλης στο 86ο λεπτό.
Μετά από κόρνερ για την ΑΕΛ κεφαλιά Γιανναράκη μπλοκάρει ο Γκαραβέλης στο 87ο λεπτό
Εκτέλεση φάουλ του Μιράντα για Νίκη Βόλου κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 91ο λεπτό.

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης (75′ Μιράντα), Στίκας, Ανδρέου, Αναστασίου, Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Λίταινας (70′ Πέττας), Παναγιωτίδης (86′ Μακατσάρια), Πολίτης, Τζιώρας (46′ Κάσσος).

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης (79′ Θ. Παπαγεωργίου), Μαϊδανός (79′ Παπαδόπουλος), Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα (87′ Θωμαΐδης), Κ. Παπαγεωργίου, Μαυριάς, Κοσσονού (65′ Νίνο), Πεντρόσο.